KOPIE PICASSO A MOJE OBRAZY ESTER KRÁĽOVÁ

VESMÍR ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz vesmirPro podklad pro tuto abstrakci vesmíru malířka znázornila ve středu Slunce, které není okrouhlé jako počin rozpínaní. Čti celou stránku.

JARO ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz jaroBarevnost obrazu Jar a tři barevné kruhy připomínající kolo, či kola aut. Opět malířka zajela fantazií pradaleko do svého vnitra. Čti celou stránku.

PODZIM ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz podzimTypické barvy podzimního, padajícího listí a kapka černé, jelikož se mluví o lidské starobě jako při „podzimu života. Čti celou stránku.

NEBESA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz nebesaRozmanité barvy nebes a jejich různorodost se ukrýva v obraze z názvem nebesa. Tmavě modrá, světle modrá, růžová. Čti celou stránku.

SLUNCE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz slunceSlunce jako zdroj všeho živého na této planetě. I malé děti znají, že bez slunce není života na Zemi. Krásné a zářící. Čti celou stránku.

AUTOPORTRÉT ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz autoportrétAutorka malby sebe vidí a vnímá jako zasněnou ženu vzhlížející vlevo a upíraje pohled, který je zasněný věnuje zahradě. Čti celou stránku.

KINKAKU JI ZLATY PAVILION ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Japonsko Kyoto Kinkaku Ji zlaty pavilonJaponská architektura a příroda s trochou fantazie se odráží na obraze pojmenovaném Japonsko. Stavba jedinečného charakteru. Čti celou stránku.

ELEKTRÁRNA V KRPEĽANOCH ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz elektrárna v krpeľanochVzpomínky na dětství a dospívání. Vedle této hydroelektrárně malířka prošla několik stovek krát a vrací se tam znovu. Čti celou stránku.

PABLO PICASSO DORA DORA MAAR HLAVA ŽENY

Obraz Pablo Picasso Dora Maar hlava ženyMúzou Pabla Picassa byla malířka a fotografka Dora Maar. Picassovo dílo mělo druhou nejvyšší cenu, když se v květnu 2006 prodávalo. Čti celou stránku.

PABLO PICASSO BUSTA ŽENY S KLOBOUKEM DORA

Obraz Pablo Picasso busta ženy s kloboukem DoraObraz Busta Žena s kloboukem zobrazuje Doru ve světě poznamenaném utrpení a strachu. Na tomto obraze se Pablo Picasso zaměřuje. Čti celou stránku.

PABLO PICASSO SEDÍCÍ ŽENA S HODINKAMA NA RUCE

Obraz Pablo Picasso sedíca žena s hodinkama na ruceŽena s kloboukem sedí v křesle a na levé ruce má náramkové hodinky. Má nalakované nehty, blond vlasy a vypadá. Čti celou stránku.

VELICE SMUTNÝ AKT

Obraz velice smutný aktNa obraze je znázorněna smutná dívka. Úryvek z básně „Ticho“: "Slyšíš kapky deště? Ptám se v myšlence. Čti celou stránku.

KVĚTINY VE VÁZE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz květiny ve vázePolní květiny ve váze s fialovým pozadím, připomínající malířky dětský pokoj, v níž byly stěny vymalované fialovou barvou. Čti celou stránku.

HOŘÍCÍ RŮŽE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz hořící růžeRůže, květ který miluje téměř každá z nás. A proč hořící? Někdy vztah nebo manželství nezachrání ani sto růží přinesené. Čti celou stránku.

EGYPT PRO OCEÁN ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Egypt pro oceánČeská hudební skupina Oceán se objevila na populární scéně jako zázrak z nebes v roce 1985 Petr Muk. Čti celou stránku.

SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz sedmikráska chudobkaPastózní malba. Sedmikráska chudobka, Bellis perennis má žluté květy, někdy bývají růžové nebo purpurové. Čti celou stránku.

RUDÁ RŮŽE MALÉHO PRINCE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz rudá růže malého princeObraz je inspirován knihou Malý princ od Antoine de Saint-Exupéry. Hlavní postavou je malý princ se žlutými vlasy. Čti celou stránku.

ZVONEK HRUBO KOŘENOVÝ ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz zvonek hrubo kořenovýPastózní malba. Zvonek hrubo kořenový, latinsky campunala serrata. V dětství a v dospívání se autorka ventilovala. Čti celou stránku.

DOUŠEK ZDRAVÍ ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz doušek zdravíKurzy výtvarné jsme mněli v létě v čajovně doušek zdraví, kde nám všem bylo velmi příjemně. Kreslili jsme listy kukuřice. Čti celou stránku.

EVANGELICKÝ KOSTEL V TURANOCH ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz evangelický kostel v TuranochV evangelickém kostele v Turanoch jsem byla jako miminko pokřtěna i jako dospívající žena konfirmována. Čti celou stránku.

PADAJÍCÍ LISTÍ ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz padající listíStrom jakoby směřoval pohled od kořene, barevně přidána fantazie obrazu dodává hrající příchuť s hnědými padajícími listy. Čti celou stránku.

MARTINSKÁ UNIVERSITNÍ NEMOCNICE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Martinská univerzitní nemocniceV nemocnicích obecně lidem zachraňují životy, ať už se jedná o fyzické nebo o psychické zdraví. Obraz martinská universitní nemocnice vznikl Čti celou stránku.

LOUKA PLNÁ KVĚTIN ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz louka plná květinTrošku experimentu na obraze louka plná květů. Květiny obecně vyvolávají dobrou náladu, dobrý pocit, pěknou vůni. Čti celou stránku.

EVANGELICKÝ KOSTEL V MARTINE ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz evangelický kostel v MartineProč je obloha zelená a tráva modrá? Zkuste se zamyslet. Evangelický kostel v Martině stejně jako evangelický kostel. Čti celou stránku.

MICHAEL JACKSON ESTER KRÁĽOVÁ

Obraz Michael JacksonČlovek za ktorým je ľúto každému z nás. Pracovný názov obrazu Michael Jackson je Michael Jackson vo svetle reflektorov. Čti celou stránku.