ESTER KRÁĽOVÁ MÉ OBRAZY A REPRODUKCE PICASSO

PABLO PICASSO JACQUELINE SE ZALOŽENÝMA RUKAMA

jacqueline-se-zalozenyma-rukama-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 50×61 cm. Pablo Picasso namaloval více jak 6000 obrazů. Jacqueline Roquová byla poslední životní družkou Pabla Picassa, byla jeho modelem i múzou a najdeme jí na mnohých obrazech z posledních dvou… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO PORTRÉT MARIE THÉRESE WALTEROVÉ

portret-marie-therese-walterove-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 33×46 cm. Pablo picasso byl malíř, namaloval obraz portrét Marie Thérese Walterové s detaily jejího oděvu, barevnýma variacema s nádechem harmonie a klidu… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO KRAJINA V JUAN LES PINS

krajina-v-juan-les-pins-czPicassova reprodukce, olej na plátně 30×40 cm. Atypicky barevně namalované domečky v přírodě se stromy a sluncem nad městečkem na Riviéře, kde společně s manželkou Olgou odpočívali na dovolené… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO UKŘIŽOVÁNÍ

ukrizovani-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 30×40 cm. Pablo Picasso, malíř, sochař a básník mněl zvláštní pohled na náboženství a svým pohledem vyjádřil utrpění Ježíše Krista na kříži na svém obrazu pojmenovaném ukřižování… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO VELKÝ AKT V RUDÉM KŘESLE

velky-akt-v-rudem-kresle-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 46×33 cm. Picassova reprodukce olej na plátně v podání Ester Kráľovej z Martina. Ztvárnění nahé ženy na rudém křesle připomíná stud a nehezké tvary a křivky ženské krásy. Otec Picassa se stal… Čti celou stránku.

PICASSO ODDECHUJÍCÍ ŽENA A MUŽ HRAJÍCÍ NA KYTARU

oddechujici-zena-a-muz-hrajici-na-kytaru-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 27×41 cm. Muž hrající na kytaru své lásce, která odpočívá na trávníku nahá v podání Pabla Picassa. Dým z cigarety, který na něj vydechli… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO KRAJINA SE DVEMA POSTAVAMA

krajina-se-dvema-postavama-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 41×33 cm. Dva stromy ztvárňující dvě postavy zobrazil Pablo Picasso a jejich spojení vyjádřil kořeny stromů a ne korunama… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO UPRAVUJÍCÍ SE ŽENY

upravujici-se-zeny-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 46×33 cm. Dvě nahé ženy, z kterých jedna sedí na toaletě a češe si vlasy, pokud druhá se rukama drží v oblasti pánve, jakoby naznačovala, že se stydí anebo má nutnou potřebu… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO ODDECHUJÍCÍ AKT

oddechujici-akt-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 41×33 cm. Kudrnatá blondýna Marie Thérese Walter leží nahá v místnosti a za oknem svítí sluníčko. Pablo Picasso jí rád maloval pro její krásné a smyslné tělo… Čti celou stránku.

PABLO PICASSO ČÍTAJÍCÍ ŽENA

citajici-zena-icoPicassova reprodukce, olej na plátně 40×30 cm. Zpracování obrazu je zvláštní. Hrubé plátno dodává obrazu mohutné a hutné rysy. Picassove reprodukce jsou výborným doplňkem do bytu, také do kanceláře aneb společenských prostorů… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT ČÍSLO 1

akt-1-icoAkt, z latinského actus znamená také pohyb. V malířství znamená i držení těla. Ženské nebo mužské nahaté tělo znamená erotickou spojitost. Z touto spojitostí se přiklání k lásce. Někdo vidí i vztah estetický… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT ČÍSLO 2

akt-2-icoAutoři některých aktů můžou jako předlohu použít své vlastní manželky, aneb milenky. Když je autorkou žena … Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT ČÍSLO 3

akt-3-icoProč nahá modrá žena? Obraz byl ovlivněn filmem Avatar. Žena je dárkyní života, dárkyní rozkoše… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ AKT ČÍSLO 4

akt-4-icoNahá ženská postava je pro mnohé muže oblíbená, muži hledí na prdelku. Některý obdivují vysportovaný zadeček, jiní objemné zadnice. Už staří Řekové oceňovali ladné obrysy prdelky. Dáme lehkých mravů sváděli své zákazníky odhalováním zad… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ ŠÚTOVSKÝ VODOPÁD

sutovsky-vodopad-icoObraz Šútovský vodopád je malován krátkými tahmi štětce a vodopád je stínován bílou až sivomodrou barvou. Stromy v pozadí jsou oranžově zelené, je to pohled na podzim. Vodopád jakoby nepokračoval, je to způsobeno průzračnou vodou, je vidět kameny na dně a takto jsem to cítila a namalovala svým pohledem… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ ANDĚLSKÉ TROUBY

andelske-trouby-icoAndělské trouby, spisovně durman jsou bohatě kvitnoucí rostliny. Květy jsou opadlé a připomínají hudební nástroj. Můžou mít bílou, krémovou, žlutou, lososovou ale také i bronzovou barvu… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ HELLOWEENSKÁ MASKA

helloweenska-tvar-icoHelloweenská maska je obraz 96×67 cm namalován na sololitové desce… Čti celou stránku.

ESTER KRÁĽOVÁ KOMPOZICE TVÁŘE Z KVĚTŮ

kompozice-tvare-z-kvetu-icoTento obraz jsem malovala jako květy, stonky květů, lístky a motýla. Zblízka je vidět jenom květy a motýla. Při pohledu z dálky je na obraze rozpoznatelná ženská tvář. Obočí tvoří list… Čti celou stránku.