O MĚ OBRAZY OLEJOVÝMA BARVAMA A KNÍŽKY PEREM

Já Alena Jurečková v pondělí ráno 3 července 1978 jsem poprvé otevřela oči v Martinské porodnici, Slovenská republika a od této doby je otevírám každé ráno. Z jedné malé vesnice jsem se přestěhovala do jiné větší vesnice. Po základní škole, kterou jsem skončila s vyznamenáním moje kroky vedly na Střední průmyslnou školu v Martine, odbor technické a informativní služby. V studentských letech jsem se věnovala psaní do okresního týdenníku Život Turca (teď přejmenován na MY) a do školního časopisu Fero Priemyslovák. Jako studentka jsem, pracovala v studiu rádia Rebeca v městě Martin, kde jsem moderovala relaci Střed pro mé vrstevníky každou středu. Kromě kultury jsem dělala také sport, zápasila jsem v kumite karate. Také jsem chodila pravidelně na koncerty české kapely Oceán a posléze projektu Shalom, v kterých zpíval front man Petr Muk. Mé první zaměstnání jsem vykonávala na ekonomickém úseku ve firmě Martimex – Omega. Pořád mě však lákala představa studentského života a po úspěšném zvládnutí přijímacích zkoušek jsem nastoupila na Univerzitu Konstantina Filosofa v Nitre v oboru slovenský jazyk, literatura a etika. V této době jsem četla knížky od světově věhlasných filosofů, jako byl F. Nietzche A. Schopenhauer, A. Augustinus, K. Marx což natrvalo změnilo můj následující umělecký vývoj.

kniha-nemuzu-prozradit

Toto krásné období mládí jsem navštěvovala alternativní filmovou tvorbu v kině Strojár v městě Martin a začínala se pohrávat s psaním a malováním. To byl rok 1999. Od tohoto roku aktivně maluju a píši poesii a prózu. Aktivně jsem chodila na setkání fan klubu Shalom ale také i na koncerty českého zpěváka Petra Muka na území Čech, Moravy a Slovenska. Po dvou semestrech vysoké školy, když jsem si uvědomila, že nejsem stvořená být učitelko jsem odešla do Nizozemí, konkrétně do Amsterdamu, kde jsem si užívala bohémský život mladého nadějného umělce. Následně jsem vycestovala do Anglie kde jsem navštěvovala Hampsted School of English a studovala kulturu chladného Anglicka. Studium jsem přerušila ze zdravotních důvodú a od roku 2003 jsem na invalidním důchodu.

Vrátila jsem se na Slovensko do rodného města a žiju v Martine. Zde se věnuju malování na papír, plátno, sololit, prostě na všechno na co se dá malovat olejem. Výtvarnickou tvorbu Artfans ovlivnili P. Picasso, C. Monet a Vincent Van Gogh. Věnuji se také psanému slovu. Píši básně, úvahy, povídky, slova, která mě napadnou pro Vás všechny čtenáře knížek. Pro vás, kteří máte rádi Březen, měsíc knížek mám vytvořeny pc knížky, které se čtou na počítači. Naleznete mě podle uměleckého jména Artfans. Mým vzorem životního stylu, pro jeho hlubokou myšlenku materiálních hodnot je Diogenez ze Sinope, který spával v sudu.

Na stránkách Artfans najdete kopie obrazů na téma Pablo Picasso. Obrazy jsou malovány olejem na plátno dobré kvality. Obrazová díla jsou totožná s originálním dílem doplněná vlastním cítěním barev v provedení malířky. Velikost těchto obrazů není stejná aneb totožná z originálním dílem. Na stránkách Artfans najdete i mojí vlastní tvorbu, ku příkladu akty a jiná umělecká díla. Jmenuji se sice Alena Jurečková ale obrazy maluji jako Ester Kráľová již dlohá léta, také píši knížky a to pod pseudonymem Ráchel Navrátilová.

Dále zde najdete PC knížky, které si můžete přečíst rovnou na vašem počítači, s heslem chraňme přírodu, chraňme stromy, chraňme naše životní prostředí.

Můj vlastní citát: Už to lepší nebude… Lepší to již bylo.